Dokładnie 20 lat temu poznański biznesmen Bolesław Krzyżostoniak przywiózł do Gdańska drużynę piłkarską o nazwie Olimpia, której był właścicielem. Lechia od lat bezskutecznie walczyła o miejsce w ekstraklasie. W końcu zdecydowano się na import atrakcyjnego produktu.

Czytaj dalej...

W Radiu żyją głosy. Cała magia polega na tym, że człowieka , który mówi, musimy sobie wyobrazić. Chociaż tak naprawdę niczego nie musimy. Chodzi właśnie o to, żeby zamknąć oczy i dzięki temu widzieć wszystko. Widzieć i przeżyć.Do przeżywania niezbędne są emocje. Te wyzwalają sportowcy a my dziennikarze jesteśmy od tego, żeby niczego nie uronić, dodając ile można.

Czytaj dalej...

10 lat temu zmarł Andrzej Grubba - nasz najlepszy tenisista stołowy w historii . Urodzony w Brzeźnie Wielkim na Kociewiu, absolwent gdańskiej Trójki i Akademii Wychowania Fizycznego, zmarł w wieku 47 lat w swoim domu w Sopocie.

Czytaj dalej...

2 lipca świętujemy... Międzynarodowy Dzień Dziennikarza Sportowego jest obchodzony od 21 lat, a ustanowiony został w 1924 roku podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu w związku z powołaniem do życia Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej. Dziś najgłośniej jest o Tomaszu Zimochu, także dlatego, że to jeden z najgłośniejszych jeśli chodzi o poziom decybeli dziennikarzy operujących żywym słowem.

Czytaj dalej...

Adam Korol został ministrem sportu. Super facet, sympatyczny, kompetentny i pracowity. Do tego mistrz olimpijski i mistrz świata. W osadzie był "szlakowym" , czyli to on wyznaczał rytm pracy. Po skończeniu kariery został wicedyrektorem szkoły i wykładowcą akademickim. W życiorysie nie ma grama brudu. Od polityki starał się trzymać z daleka. Idealny gość na poprawienie wizerunku zszarganego cwaniactwem, cynizmem i arogancją. Super strzał pani premier Kopacz.

Czytaj dalej...

Tylko cztery dni trwała piąta kadencja prezydenta FIFA - Seppa Blattera. Ojciec chrzestny światowej federacji podał się we wtorek do dymisji. Co takiego zdarzyło się od piątku, kiedy to w Zurychu Szwajcar wygrał wybory, wie tylko FBI, która od blisko trzech lat rozpracowuje FIFA, amerykański Departament Stanu, który jest na bieżąco informowany oraz szwajcarska prokuratura, która podobno otrzymała kolejne dowody na korupcję najwyższych urzędników światowej federacji.

Czytaj dalej...

Dawno tak nie było... Trenerski nabór w pomorskich klubach był naprawdę imponujący. Lista nazwisk jest długa. Anastasi, Micelli, Brzęczek, Tetelewski Lista sukcesów  adekwatna - trzy tytuły wicemistrzowskie oraz na przykład zwycięstwo nad mistrzem Polski na PGE Arenie na oczach ponad 36 tysięcy kibiców. Anastasiego wymyślił sobie Kazimierz Wierzbicki, który dobrze czuje się w towarzystwie znanych ludzi. Włoch poza jakością konceptu i pracy dołożył urok osobisty, który ma wartość marketingową nie mniejszą niż wynik sportowy.

Czytaj dalej...